Bilance WillowTree 2020

28.12.2020

Na konci roku bývá zvykem bilancovat. I my se rádi ohlédneme za tím, co se nám v tomto roce podařilo víc a co méně. Přestože byl ve světě tento rok velice nestandardní a ne moc příjemný vzhledem k celosvětové pandemii Covid, na chod naší stanice to nemělo vliv a jsem ráda, že aspoň v této oblasti mohu rok 2020 prohlásit za pěkný a úspěšný.

V listopadu jsme završili druhý rok našeho chovatelského života. Už nám dospěly samičky do věku, kdy mohly být zařazeny do chovu, což se projevilo pěkným počtem vrhů - celkem 11 započítaných vrhů. Hned první lednový vrh byl bohužel nešťastný. Při porodu zemřelo mládě i samička. Vrh není do bilance započítaný. Ve zmíněných vrzích se narodilo celkem 28 živých mláďat - 12 samečků a 16 samiček, další 3 mláďata se narodila mrtvá. Z 28 jsme 26 mláďat odstavili a našli jim nové domovy. Zbylá 2 miminka bohužel zemřela pár dní po porodu, včetně maminky. Za rok 2020 jsme tedy přišli o dvě dospělé samičky.

V chovu stanice zůstala z odchovaných mláďat 4 - Hope Una WillowTree, Chia Una WillowTree, Juliet Una WillowTree a Lupínek Unue WillowTree. Malá Juliet už navíc zvládla za rok získat titul šampiona, což je zároveň první šampion naší chovatelské stanice.

Poprvé se také naši odchovanci dostali do nových domovů coby posily chovů chovatelských stanic. Přejeme jejim majitelům hodně chovatelských úspěchů a těšíme se na další spolupráci.

May Una WillowTree - nově vznikající CHS - Michal Gabrlík

Michelle Una WillowTree - CHS od Archiho

Natali Una WillowTree - CHS Fever of Love

Oliver Unue WillowTree - CHS od Archiho

Zúčastnili jsme se 3 výstav - v Rychnově nad Kněžnou, v Přerově a v Dětkovicích, kde jsme se malým dílem podíleli i na organizaci.

V příštím roce bychom rádi minimálně zachovali tuto pěknou bilanci. Naším cílem je doplnit chov mláďaty z našich odchovů tak, abychom posílili linii tmavooké světlé řady. Rádi bychom také naše úspěchy stvrdili získáním dalších titulů šampiona. 

Děkujeme za přízeň všem, kteří nás sledují a podporují, všem majitelům našich odchovů za laskavost a péči o naše-jejich miláčky, a také všem kolegům chovatelům, kteří se s námi dělí o své zkušenosti a poklady ze svých odchovů 💖 a těšíme se na vás v roce 2021.